فیوری

فیوری یک تکنولوژی برای نرم افزار SAP جهت ایجاد رابط کاربری در نسخه وب. برای ساخت اپلیکیشن های وب در پیاده سازی سپ کاربرد دارد.

فیوری

یک تکنولوژی برای نرم افزار SAP جهت ایجاد رابط کاربری در نسخه وب می باشد. فیوری از یه تاریخی به بعد به نرم افزار SAP اضافه شده و تو نسخه های خیلی قدیمی قابل اجرا نمی باشد. فیوری با استفاده از دستورالعمل های خود می تواند برای وب نویسان بسیاز جذاب باشد. چرا که از دو بخش فرانت و بک برای ساخت یک اپلیکیشن وبی در جهت دسترسی به سیستم SAP تشکیل شده است.

حتما می دانید که SAP یک نرم افزار کامل و جامع در ویندوز می باشد. و برای دسترسی به این سیستم لازم به پروتکل های ورودی هستیم. پس دسترسی برای هر شخصی که در سازمان فعالیت می کند می تواند چالش برانگیز باشد. همچنین پرسنل که برای ثبت کارهای خود ( مثلا ثبت درخواست مرخصی ) لازم به قابل دسترس بودن در موبایل هستند لازم به ایجاد یک سیستم وبی می باشد. که با استفاده از فیوری می توان این سیستم را طراحی و اجرا کرد.

SAPUI5 چیست؟

مانند اکثر سیستم های وبی، فیوری هم با استفاده از جاوا اسکریپت، HTML5, CSS3, XML و هر آنچه که نیاز به طراحی یک اپلیکیشن وبی که بر روی مرورگر قابل اجرا باشد را شامل می شود. در سال 2013 فیوری با تکنولوژی UI5 که به اختصار SAPUI5 نامیده می شود باعث بهبود تجربه کاربری بسیار خوبی شده است. اکنون بسیاری از برنامه نویسان در سراسر جهان با این تکنولوژی نسخه وب خود را برای SAP طراحی و اجرا می کنند.

اما sapui5 چه امکاناتی را برای طراحان فیوری می دهد؟ این تکنولوژی کاملا با سیستم SAP HANA سازگار است و با پشتیبانی از پایگاه داده این نسخه ( در قسمت بک اند)، یکپارچه سازی اطلاعات را ارائه می دهد. مزیت دیگه این تکنولوژی که بسیار حائز اهمیت می باشد، طراحی اپلیکیشن مورد نظر شما را نامحدود می کند. شما می توانید طرح را انتخاب کنید و با استفاده از CSS اپلیکیشن خود را از لحاظ طراحی تغییر دهید. همچنین می توانید تگ ها و المان های خود را بسازید.

از دیگر مزایای استفاده از تکنولوژی SAPUI5 می توان به طراحی بسیار آسان در حالت موبایل و تبلت اشاره کرد. طرح های آماده و انتخاب شده شما به صورت ریسپانسیو می باشد. همچنین بسیاری از آیکون ها را برای شما در نظر می گیرد.

پیاده سازی فیوری

نیازمندی ها برای یادگیری فیوری

همانطور که گفته شد فیوری مانند اکثر تکنولوژی های وب از دو قسمت فرانت و بک تشکیل شده است. برای بخش فرانت حداقل های دانش طراحی یک سیستم وب که شامل JS, HTML, CSS می باشد را شامل می شود. البته که برای بیشتر مسلط شدن روی طراحی اپلیکیشن وب در فیوری ( که با استفاده از تکنولوژی SAPUI5 پیاده سازی می شود ) نیازمند آموزش تخصصی روی این سیستم می باشد.

در نسخه بک این سیستم لازم به دانش در زبان برنامه نویسی ABAP می باشد. شما بهتر است با زبان ABAP آشنا باشید و برای یادگیری نوشتن سرویس های وب در SAP اقدامات آموزشی را انجام دهید. همچنین بهتر است برای بخشی که لازم به اجرا در اپلیکیشن خود هستید، جداول مربوطه را بشناسید.

گروه رابین ویستا سیستم ارائه دهنده اپلیکیشن های فیوری در ماژول منابع انسانی، آماده پیاده سازی سپ و به همراه اپلیکیشن های فیوری می باشد.

نتیجه گیری

فیوری لازم به اجرا برای اکثر کسب و کارهایی می باشد که از نرم افزار SAP استفاده می کنند. بیشتر در ماژول HR – SAP HCM کاربرد دارد، که پرسنل به راحتی از هر جایی که هستند از سیستم استفاده کنند. در جدیدترین نسخه های SAP این تکنولوژی قابل اجرا و استفاده می باشد. بهترین اتفاق برای استفاده از نرم افزار SAP  ایجاد تکنولوژی Fiori است.

فهرست